Subskrybuj nas

doglovin zBLOGowani.pl

6 rzeczy, których nauczy cię Twój pies

Decyzja o posiadaniu zwierzęcia, a w szczególności psa może zmienić nasze życie na lepsze i wnieść do niego dużo radości. Pragniemy przedstawić Ci subiektywną listę 6 rzeczy, których może nauczyć Cię Twój czworonożny przyjaciel.

Oto lista rzeczy, których nauczy cię Twój pies:

1.Twój pies nauczy Cię zrozumieć piękno bezwarunkowej miłości

Nikt się tak nie cieszy, kiedy wracasz po pracy do domu, nikt nie czeka na Ciebie wiernie całymi dniami, nikt tak dobrze nie znosi zmiennych humorów. To, że psy kochają bezwarunkowo, całym sobą od mokrego nosa po koniuszek ogona, jest prawdą znaną nie od dziś. Pies kocha nas takimi, jakimi jesteśmy, nie widzi naszych wad, nie zwraca uwagi na nasz wygląd czy zasobność portfela. Bezwarunkowa miłość psów do ludzi potrafi sprawić, że nasze serca się rozpływają. Między psem a człowiekiem tworzy się przyjaźń, której nic nie pokona, nawet największe życiowe tragedie. Warto uczyć się od naszych przyjaciół i chociaż w małej części kierować się podobnymi pobudkami w relacjach międzyludzkich.

2.Twój pies nauczy Cię cieszyć się chwilą!

1 W ferworze dnia codziennego, brnąc od celu do celu, często nie zwracamy uwagi na to, co najważniejsze, czyli chwilę obecną. Myślimy co zrobimy jutro, za tydzień, za rok, snujemy dalekosiężne plany zapominając o teraźniejszości. Obserwując naszych psich przyjaciół możemy nauczyć się jak cieszyć się z małych rzeczy i żyć chwilą. Entuzjazm psa na widok ulubionych smakołyków, radość ze spaceru, z tego co jest tu i teraz. Psi wewnętrzny krytyk milczy kiedy psiak goni za patykiem, zjada ulubione kapcie właściciela czy tarza się w trawie. Przykładem naszego czworonoga możemy nauczyć  się zatrzymać tę wieczną gonitwę, oddać się chwili i nią się delektować. Wspaniałą rzeczą jest móc wyłączyć myślenie i cieszyć się tym, co jest tu i teraz. Dzisiaj doceńmy, że wracamy do domu, do naszych pupili, a one już od progu atakują nas salwą radości.

3. Twój pies nauczy Cię lojalności

Psy  kochają nas bardziej, niż siebie samego.2 Nie potrafią się na nas gniewać i zawsze stoją po naszej stronie. Nasi czworonożni przyjaciele mają do nas bezgraniczne zaufanie. Pies jest tak oddanym zwierzęciem, że bez zastanowienia oddałby za nas życie. Historia zna wiele przykładów psiej wierności i lojalności np. Hachi-Ko czy nasz rodzinny pies Dżok. Sprawmy byśmy byli postrzegani jako osoby na których można polegać. Bądźmy oddani naszym ideałom i lojalni wobec osób nam bliskich.

4. Twój pies nauczy Cię stawiania granic i zasad

W dobrym wychowaniu psa, ważne jest stawianie granic i nauka zasad panujących w naszym domu. Pies czuje się bezpiecznie, gdy obowiązują jasne reguły, które są przestrzegane i niezmienne bez względu na okoliczności. Klarowne zasady są  niezbędne. Zwierzę potrzebuje punktu odniesienia, czegoś znajomego, co mogłoby stać się gwarancją poczucia bezpieczeństwa. 3Asertywności i wyznaczania granic nikt nas nie nauczy lepiej niż pies, szczególnie zjadający ulubione kapcie właściciela. Uczenie psa co może, a czego mu nie wolno kształtuje jego charakter. Gdy zasady są jasne, psy są zdyscyplinowane, wiedzą co jest akceptowalne przez właściciela, nie sprawiają problemów behawioralnych. Będąc dumnym posiadaczem czworonoga jest to umiejętność niezbędna. Świadome stawianie granic i zasad, jest podstawowym krokiem w budowaniu zdrowych relacji z naszym przyjacielem.

5. Twój pies nauczy Cię organizacji czasu

Często musimy dostosować nasz plan dnia do spacerów i pory karmienia czworonożnego przyjaciela. Codzienna rutyna dzielona z psem uczy dobrego gospodarowania czasem. Każdy z właścicieli w miarę możliwości pragnie, żeby przyjaciel miał dobrze zorganizowany dzień, pełen zabaw i aktywności. Posiadanie psa poniekąd obliguję nas do nabycia tej umiejętności.

6.Twój pies nauczy Cię relaksu

5Nasi czworonożni nigdy nie zapominają o relaksie… czasami zajmuje on większość dnia. Latanie za patykiem, węszenie i jedzenie jest bardzo męczące. Bez względu na rodzaj dziennych aktywności, pies musi swoje odespać i wyleżeć. Warto brać przykład z naszych podopiecznych i znaleźć chwilę dla siebie.

Ogólnie przyjętą normą jest, że to my uczymy psa, jak powinien postępować i my dajemy mu wzór do naśladowania. Powyższe przykłady obrazują, że warto obserwować zwierzęta, bo są rzeczy, których nauczy Cię Twój pies.

Pamiętaj „Bądź  taką osobą, za którą uważa Cię Twój pies”.
 

ŁAPA!
  Chrupnij najlepsza karme dla psa
Udostępnij:

Wyróżnione posty

Jak okazywać psu miłość?

7 lat temu | przeczytasz w 5 minut | #dieta psa #miłość #pielęgnacja psa #przyjaźń #sport #szkolenie psa #UniQ Nordic Gold #UniQNordicGold #zabawa z psem

Kilka naszych podpowiedzi na to jak okazywać psu miłość... Czasem wystarczy jedno spojrzenie w […]

Wyprawka dla szczeniaka – 7 rzeczy które powinny się tam znaleźć

7 lat temu | przeczytasz w 6 minut | #karma dla psa #legowisko dla psa #psia miska #szczeniak #UniQNordicGold #wyprawka dla psa

Wielu świeżo upieczonych właścicieli szczeniaków zadaje sobie pytanie "co będzie potrzebne na wyprawkę dla […]

6 rzeczy, których nauczy cię Twój pies

7 lat temu | przeczytasz w 6 minut | #nauka od psa #przyjaźń z psem #relaks z psem #UniQ Nordic Gold #UniQNordicGold

Decyzja o posiadaniu zwierzęcia, a w szczególności psa może zmienić nasze życie na lepsze […]

Zamów karmę

paczki 0,6 kg paczki 3 kg paczki 10 kg
Najlepsza karma dla szczeniaka

FREJA

karma dla szczeniaka i matki
holistyczna, grain free

0 0 0
Holistyczna karma dla psa

IDUN

karma dla psa dorosłego
holistyczna, classic

0 0 0
Karma dla psa bez zbóż i bez glutenu

SIF

karma dla psa dorosłego /wrażliwego
holistyczna, grain free

0 0 0
karma hypoalergiczna dla psa z jagnięciną

BALDER

karma dla psa dorosłego
hipoalergiczna, grain free

0 0 0
Karma dla psa seniora

MIMER

karma dla psa seniora
holistyczna, light

0 0 0

Zamów olej

jedna butelka
GEFION

GEFION

ekologiczny olej zapewniający zdrowe stawy i kości

0
VIDAR

VIDAR

ekologiczny olej na zdrową i lśniącą sierść

0
NJORD

NJORD

ekologiczny olej z łososia norweskiego

0
SKJOLD

SKJOLD

ekologiczny olej przeciw insektom dla psa

0
THOR

THOR

ekologiczny olej antystresowy dla psa

0
Paczkomaty InPost

przewidywany czas dostawy: 1 dzień roboczy

przesyłka kurierska - wybierz formę płatności:

do zapłaty: 0 zł

ikona dotpay darmowa dostawa powyżej 200 zł
*
facebook